Zápasy v týdnu 11.-17. listopadu

Junioři

Junioři si o víkendu zahráli proti Lvům Praha “B”. K zápasům řekl trenér Pavel Štulc: “Přestože do prvního zápasu v průběhu nastoupilo (v rámci klubové filozofie) všech 11 hráčů, hráli jsme s favoritem z Prahy vyrovnaně. Bohužel v prvním zápase jsme nedotáhli koncovku prvního setu, kdy jsme sice vedli 19:17, ale série soupeřových kvalitních servisů rozhodla o jeho osudu a zřejmě i o výsledku zápasu. Podobně se vyvíjel i druhý set, kdy největší rozdíl byl v podání, respektive v následné přihrávce. Až na třetí set, kdy soupeř povolil v koncentraci a vlastními chybami nás pustil do hry, byli pražané o něco lepším celkem a zaslouženě vyhráli 1:3.

Do druhého zápasu jsme vstoupili výrazně lépe a zlepšenou hrou hlavně v obraně a na servisu jsme začali soupeře přehrávat. Velkou zásluhu na tom měl náš nahrávač Honza Chládek, který po matném výkonu z prvního zápasu odehrál asi svůj nejlepší zápas v kariéře. Pochvalu ale zaslouží pochopitelně všichni, neboť jsme opravdu zahráli dobrý volejbal. Premiéru v soutěži juniorů si odbyl Ondra Ceplecha. Takže USK Plzeň – Lvi Praha “B” 1:3 (-20, -20, 20, -21) a 3:1   (22, -15, 21, 15) a i když jsme v tabulce sedmí, tak na třetího ztrácíme pouze 6 bodů s tím, že máme dva zápasy k dobru.”

Muži B

TJ Sokol Skvrňany – USK Slavia Plzeň B  0:3 a 3:0

Trenér Jan Štich: “Tradičně velmi vyrovnané zápasy nás čekali ve volejbalisty ne zrovna oblíbené sokolovně ve Skvrňanech. V prvním jsme 3 koncovky zvládli, ale v druhém jsme se trápili. Díky naší početné soupisce jsme zkusili prostřídat, ale pohodě v týmu ani klidu pro zakončování našich akcí to nepomohlo. Body se tedy rozdělily stejně jako vyhrané sety 3:3.”

Muži A

SK Prosek Praha – USK Slavia Plzeň 3:1 a 1:3

Hrající trenér Jan Hrubý: “Na Proseku se nehraje příliš dobře, hala má nízký strop a domácí hrají velmi obětavý volejbal založený na urputné obraně. V prvním zápase nás zaskočili, nedařil se nám servis ani útok, udělali jsme spoustu nevynucených chyb. Domácí nahrávač výborně rozděloval balony, nakonec jsme toho ani moc neubránili. Ve třetím setu, který jsme vyhráli, jsme zázračně přestali chybovat a vyhráli ho 25:16. V tom tedy vidím největší důvod prohry. Zlepšení jsme nedosáhli ani střídáním.

Ve druhém zápase jsme prohráli první set. Opět se nic nedařilo a tak jsme sáhli k poslednímu taktickému tahu, řekli jsme si, že to urveme v nejstarší možné sestavě, jakou lze na hřiště poslat. Po dlouhé době jsem si vyzkoušel hrát na bloku. Tragédie, ale klukům to asi pomohlo a zbývající sety jsme vyhráli, přestože jsme dvakrát prohrávali o čtyři body ještě v době, kdy už jsme se blížili do koncovky. Takže nakonec dělba bodů po dvou fyzicky velice náročných zápasech. Na spokojenost to rozhodně není, ale vzhledem k vývoji jsou tři body zlaté.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *