Zápasy v týdnu 14.-20. října

Muži A

Áčko mělo na programu sobotní dvojzápas s rezervou Příbrami, kde hrají místní mladé extraligové naděje a tudíž Příbram moc bodů zejména doma neztrácí.

VK Příbram B – USK Slavia Plzeň 3:2
Zastupující trenér Jan Hrubý: “Kromě tie-breaku, kdy se nám po otočení stran nedařilo dát bod a soupeř zvítězil větším rozdílem, vždy rozhodla koncovka. Z našeho pohledu škoda druhého setu, kdy jsme vedli ještě 23:24 a mohli zvýšit na 0:2 na sety, ale i tak kluci předvedli výborný výkon a domácí velmi potrápili. Jeden bod je po tak vyrovnaném průběhu trochu zklamáním, ale buďme rádi aspoň za to.”

VK Příbram B – USK Slavia Plzeň 0:3
Zastupující trenér Jan Hrubý: “Trochu jsem se musel smát, když si vzpomenu, jak mi po prvním zápase někdo v hale říkal, že nám v tie-breaku došly síly. Asi jsme pak dobře zvolili oběd. Kluci hráli vynikající volejbal, bojovali od začátku do konce, udrželi nervy i v koncovkách prvního a druhého setu, ve třetím už udržovali celkem výrazný odstup. Nemůžu zvýraznit individuální příspěvek kohokoliv zvlášť, každý tam měl pár skvělých momentů, byl to prostě velice kvalitní týmový výkon. Příbramáci hráli také dobře, ale byla na nich vidět nervozita, asi nejsou moc zvyklí hrát zápasy, kdy s nimi soupeř drží krok a tahá se o každý balon. Ve druhé lize, pokud mají kluky z extraligy, většinou všechny přejedou. Proto jsou tři body hodně nečekané, ale o to z nich mám větší radost.”

Junioři

Junioři měli tento víkend nabito, v sobotu sehráli dva zápasy doma proti Kladnu, oba shodně vyhráli. V neděli nastoupili k dvojzápasu v Českém Krumlově, kde se jim už tolik nedařilo.

USK Slavia Plzeň – Kladno volejbal cz 3:0, 3:0
Trenér Pavel Štulc: “Tento dvojzápas nám vyšel po všech stránkách a po celou dobu jsme hráli dobrý volejbal.”

VSK Český Krumlov – USK Slavia Plzeň 3:0, 3:1
Trenér Pavel Štulc: “Bohužel v neděli v oslabené sestavě se nám nepodařilo zopakovat sobotní výkon a po dvou porážkách 0:3 (12, 19, 21) a 1:3 (23, -17, 23, 16) jsme se propadli na páté místo v tabulce, kde ztrácíme pouhé tři body na nyní druhý Krumlov. Další zápas hrajeme v neděli 7.11. doma s týmem Lvi Praha B.”

Starší žáci

Naši žáci si v neděli zahráli dva zápasy v rámci KP starších žáků zde v Plzni. Všichni si dle slov trenérů pěkně zahráli, jako domácí jsme měli i nejpočetnější družstvo.

USK Slavia Plzeň – VK Kralovice 1:3
Trenér Jan Štich: “Naši kluci odehráli vyrovnaný první zápas s Kralovicemi, ale bohužel štěstí se přiklonilo ve 4.setu na stranu Kralovic a do tiebreaku se nešlo.”

USK Slavia Plzeň – SK Volejbal Klatovy 3:0
Trenér Jan Štich: ” Soupeř hodně chyboval a tak kluci vyhráli zaslouženě také 3:0, kdy jen jejich horší koncentrací se trochu natáhl druhý set, který skončil až 28. bodem.”

Přípravka

Trenér Petr Vydra: “V neděli 20.10. jsme se s přípravkou zúčastnili turnaje barevného volejbalu. Přihlášeny byly 2 družstva do kategorie červený volejbal. USK A (Vojta Mrštík, Jan Hübler, Filip Vaněček, Antonín Dobrý) Několik těsných výher ve skupině znamenalo 2. místo, v boji o umístění po těsných prohrách družstvo skončilo na 8. místě celkově. Pro USK B (Krištof Pufler, Antonín Moravec, Martin Altman) statečný boj ve skupině vynesl předposlední místo, po zápasech o umístění družstvo skončilo na celkovém 18. místě. Pro většinu z kluků to byl první turnaj ve volejbalu. Děkuji všem za vzornou reprezentaci klubu.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *