Městský přebor mladšího žactva (25.11.2023)

V sobotu 25. 11. 2023  proběhlo třetí kolo městského přeboru trojic mladšího žactva. Jako pokaždé se turnaj hrál na 1. ZŠ Západní 17. Do přeboru jsou přihlášeny 2 družstva USK.    Družstvo USK A si vybojovalo postup do výkonnostní skupiny B a USK B posledně spadlo do Skupiny D.

USK A ve složení Vítek Martínek, Maxim Skyban a Vasyl Marina nastoupil k prvnímu zápasu proti Vejprnicím B. Hned tento zápas ukázal, že v tomto složení hrají poprvé. I přes to borci vyhráli druhý set a remízovali tedy 1:1. Druhý soupeř byla lokomotiva D. V tomto zápasu kromě nesehranosti sehrálo roli i neúspěšnost podání, což zapříčinilo prohru 0:2. Třetím soupeřem byly Rokycany C. První vyrovnaný set prohráli borci díky poslednímu zkaženému podání o jeden bod, pak se většina týmu uchýlila ke spodnímu podání a ve druhém setu povolili soupeři pouze dva body. Remíza 1:1. Další protivník byla Slavia A. Drtivý spodní servis, lepší souhra na naší straně i pár chyb na straně soupeře znamenaly výhru 2:0. V dalším utkání borci nastoupili proti Vejprnicím A. Zápas to byl vyrovnaný se spoustou dlouhých výměn, přesto borci prohráli 0:2, ale jeden set těsně o jeden bod. V posledním zápasu Proti Slavii B byla vidět převaha na straně borců a skoro jednoznačná výhra 2:0, kdy soupeř získal v obou setech pouze 7 bodů.

USK B hrálo ve složení Jiří Šemora, Lukáš Báthory, Arsenii Pominčuk. Prvním soupeřem byla Lokomotiva E. V tomto zápasu rozhodlo, kdo dal více podání, první set byla úspěšnější lokomotiva a druhý naši borci, z toho vyplývá remíza 1:1. Ve druhém zápasu proti Klatovům A v prvním setu opět problém na naší straně na podání, ale druhý set zkazili borci jen 2 servisy, a tím získal soupeř dva boby. Opět remíza 1:1. Třetím soupeřem byly Klatovy B. V tomto zápasu borci nekazili podání a vracely balony od soupeře, snažili se o hru na tři. I pro to vyhráli 2:0.  Další soupeř bylo družstvo Šťáhlavy B. Toto družstvo sehranější a technicky vyspělejší bylo nad síly našich borců. Prohra 0:2 byla nevyhnutelná. Další zápas bylo družstvo Klatovy C. V tomto zápasu bylo vidět i několik výměn, kdy míč přeletěl sít víc než 2x. Tento vyrovnaný zápas vyhráli naši borci 2:0. Poslední soupeř toho dne bylo družstvo Rokycany D. První set byl hodně vyrovnaný a borci ho prohráli o jeden bod. Druhý set už vyhráli i zlepšenou souhrou. Remízovali tedy 1:1.

Družstvo USK A se umístilo 4 ve své skupině a tím získali 18 bodů do celkového součtu. Družstvo USK B skončilo ve své skupině 4 a získalo 4 body do celkového součtu. Je třeba pochválit borce za souhru. V družstvu USK B byli 2 borci, kteří se zúčastnili nějakého turnaje vůbec poprvé. Bylo vidět, že některé činnosti ještě neumí, to se není čemu divit po 2 respektive 3 měsících tréninku. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci klubu.

Trenéři: Petr Vydra, Pavel Šemora

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *