KP4 Pl Plzeňský Kraj – Klatovy (25.3. 2023)

V neděli 25.3. 2023 proběhlo poslední 6. kolo krajského přeboru čtyřek chlapců kategorie U14. Závěrečný turnaj se uskutečnil v Klatovech, kam jsme odjeli pouze s jedním družstvem, což byla změna proti minulým turnajům, kde jsme měli vždy navíc ještě jedno družstvo, které sice hrálo, ale nebylo zařazeno do soutěže. Bylo to dáno tím, že v hale probíhalo více soutěžních klání, a tak nebylo možné z kapacitních důvodů navyšovat počet hrajících družstev.

V prvním zápase na nás čekal tým Mirošova. Začátek hry našim borcům nevyšel, jakoby se teprve vyrovnávali se změnou časového posunu, která proběhla v noci před zápasem. Do poloviny prvního setu tahali za kratší provaz, hráli nesoustředěně, nepřesně a byli překvapeni, když soupeřící tým vrátil balon z výměny na naši polovinu hřiště. Opět tedy problém s mezihrou. Jako trenéři jsme prostřídali, vyčerpali oba time-outy a naneštěstí se set podařilo zvýšeným úsilím zlomit a dovést do vítězného konce. Do druhého setu nastoupil soupeř v pozměněné sestavě, čímž nám umožnil zvítězit i druhém setu. První zapas tedy 2:0 pro naše borce.

V druhém zápase nás čekal tým domácích Klatov „B“. Protože tento zápas nebyl počítán do soutěže, využili jsme jej k tomu, aby se na hřišti objevili i naši benjamínci, kteří budou muset v příštím roce převzít štafetu zápasů a nasáli atmosféru velkého volejbalu. Tým se snažil, bylo vidět i několik hezkých volejbalových akcí. Protože stav byl po prvních dvou setech vyrovnaný hrál se tie-break, ve kterém naši borci soupeřům podlehli. Stav tohoto zápasu 1:2.

Poslední zápas odehráli naši borci proti týmu Klatov „A“. Na začátku hry jsme museli udělat ještě jednu nečekanou změnu v sestavě vyvolanou drobným zraněním jednoho borce. I přesto se nám podařili celkem hladce vyhrát první set, což se zase obrátilo v setu druhém, kdy jsme jej prohráli také celkem hladce. Zápas tedy opět rozhodoval tie-break, kde jsme tahali za kratší provaz = prohra 1:2. Jako trenéři jsme viděli problémy v mezihře, kdy naši borci byli uspokojeni odehráním balonu na stranu soupeře a byli překvapeni, že soupeř balon vrátil zpět. Bylo to také o psychické pohodě, neboť když se vyhrávalo hráli naši borci odvážněji, než když nás soupeř dostal pod tlak. Nicméně v tomto zápase bylo na obou stranách vidět mnoho hezkých volejbalových momentů, což je příslibem do budoucnosti, protože v příštím soutěžním roce již borci budou reprezentovat starší kategorii.

I přes tento ne příliš výsledkově podařený turnaj, obsadili naši borci v konečném umístění první místo, takže se stali krajskými přeborníky ve své kategorii. GRATUJULEME!

Všem borcům, kteří se na tomto úspěchu podíleli srdečně blahopřejeme a děkujeme i za reprezentaci našeho klubu

 

Trenéři: Petr Vydra, Karel Janeček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *