KP Středočeského kraje – Kralupy nad Vltavou (19.3.2023)

V neděli 19. 3. 2023 se hrálo čtvrté kolo krajského přeboru středočeského kraje-čtyřek chlapců.  Do této soutěže máme přihlášen jeden tým a tentokrát turnaj proběhl v Kralupech nad Vltavou Základní část turnaje byla rozdělena do čtyř skupin, z toho tři skupiny po třech týmech a jedna skupina po čtyřech. Vzhledem k tomu, že naši borci byli průběžně na 11. místě, byli nalosováni do skupiny „C“ společně s týmy Odolena Voda „C“ a domácím týmem Kralup. Ačkoli byl dopředu stanoven rozpis zápasů a my jsme na místo dorazili včas, hned první zápas jsme hráli se zpožděním, protože byly k dispozici pouze dvě tělocvičny. Naši borci tedy měli alespoň čas se důkladně rozcvičit, což hned využili proti prvnímu soupeři Aero Odolena Voda „C“, kteří jsou průběžně na čtvrtém místě. Do zápasu nastoupili s chutí, ale trošku jim to kazily chybné servisy, kterých opravdu z počátku bylo dost (ze šesti servisů čtyři chybné není prostě přijatelné). Naneštěstí se nejen v průběhu této hry, ale i celého dne v servisech již jen zlepšovali. Chyby na servisu naštěstí borci překonali bojovností, kvalitním příjmem a dobrým zakončením. Díky tomu všemu se podařili první set vyhrát 25:18. Druhý set opět začal náskokem soupeře, který však tentokrát borci nedotáhli a prohráli 18:25. Rozhodoval tedy tiebreak, který naštěstí borci zvládli a vyhráli 15:11. Po tomto výkonu zavládla radost jak u borců, tak u trenérů, která bohužel netrvala zase tak dlouho. Situace v tabulce byla komplikovaná, a tak o našem pořadí v tabulce, a tedy i o nasazení do finálového pavouka měl rozhodnout poslední zápas ve skupině s domácím týmem Kralup. A ten bohužel borci nezvládli i když příčinu je nutné hledat spíše v hlavách. Prostě letos se nám proti týmu Kralup nedaří. Zkusili jsme zastavit hru využitím oddechových časů, střídáním, ale všechno marné, když hlava nechce, výkon nebude. Prohra 0:2 (-21, -17) znamenala až poslední místo ve skupině, a tak místo finálové skupiny rázem hráli naši borci až skupinu o 9-12 místo. Zde si hravě poradili s týmem Mladé Boleslavi 2:0 (25:21 a 25:19). Poslední zápas o umístění sehráli borci proti týmu Benátek nad Jizerou. Zápas to byl vyrovnaný, naši borci byli silní na servisu, útok byl však proměnlivý, znepokojivá je hra v poli. První set po bojovném výkonu naši borci zvládli a vyhráli 25:23. Pokud čekáte, že druhý set odehrají borci stejně, tak se nedočkáte, opět v hlavách borců asi nastalo uspokojení, že výhra v prvním setu přišla a přijde sama znovu i v druhém, nicméně soupeř byl proti, naši borci tedy prohráli 25:27. Opět se tedy hrál tiebreak, který naši svěřenci naštěstí vyhráli v poměru 15:10.

Borci na tomto turnaji obsadili tedy konečné 9. místo (ačkoli mohli hrát finálovou čtyřku a porazili také celkově čtvrtý tým a na tomto turnaji druhý tým Odolena Voda „C“). V celkovém pořadí si polepšili o jedno místo, borci jsou na 10. místě a mají ještě jednu možnost se zlepšit na závěrečném turnaji 23. 4. 2023.

Trenéři: Petr Vydra, Karel Janeček