Městský přebor Plzeň mladší žáci (04.02.2023)

V sobotu 4. 2. 2023 bylo odehráno čtvrté kolo městského přeboru trojic mladšího žactva. Turnaj se opět uskutečnil na 1. ZŠ – Západní 18. Náš klub má v této soutěži přihlášena dvě družstva s proměnlivým obsazením.

Tentokrát družstvo USK „A“ reprezentovali Pavel Šemora, František Les a Daniel Juhás. Toto družstvo mělo díky předchozím odehraným kolům vybojovánu skupinu „C“. Tým hrál docela pohledný volejbal, kdy borci dodržovali pokyny, tzn. zejména neuspěchat hru, přijmout balon a pokusit se ho rozehrát pro následný útok. Nepřistupovali na soupeřovu hru, ale naopak se mu snažili vnutit tu svou. Až na jednu prohru, byly ostatní tři zápasy odehrány v poměru setů 1:1, kdy rozhodoval počet dosažených bodů.

Tým USK „B“ reprezentovali Michal Dvořák, Michal Bouše, Karel a Ondra Komancovi. Toto družstvo získává herní zkušenosti ve skupině „F“. První zápas nastoupili proti týmu Lokomotiva „E“ a hned se jim podařilo vyhrát set a to zejména díky bezchybnému podání. Druhý set pro změnu borci prohráli téměř stejným rozdílem bodů, jako první hraný set, když tentokrát borce zradil horší příjem. Do druhého zápasu nastoupili naši borci proti Slávii „D“. První vyrovnaný set borci prohráli o jediný bod, kdy podání už nebylo na 100% a občas se projevila nepozornost, což byla příčina prohry i druhého setu. Třetí zápas Proti Klatovům „A“ byl pro borce nad jejich síly. Soupeřky využili každého zaváhání i chytřeji a přesněji přehrávali balony, což znamenalo prohru 0:2. Poslední zápas proti Slávii „C“ byl zase vyrovnaný, borcům se podařilo zabojovat v delších výměnách. První set skončil prohrou kvůli několika zkaženým podáním i několika nepřesnostem při souhře. Druhý set konečně výhra díky bojovnosti a týmové hře.

Celkově hodnotíme odehrané zápasy obou družstev i jednotlivých borců pozitivně. Na většině z nich je vidět zlepšení, děkujeme všem za předvedenou hru i reprezentaci klubu.

Trenéři: Petr Vydra, Karel Janeček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *