Barevný minivolejbal – Klatovy (21.1.2023)

V sobotu, 21. 1. 2023, se naši borci zúčastnili dalšího „velkého mumraje“ oficiálně nazvaného barevný volejbal dvojic. Pro upřesnění, těch dvojic se na jednom místě, tentokrát v tělocvičně v Klatovech sejdou desítky. S ohledem na marodku se turnaje zúčastnili pouze 2 družstva, jedno v kategorii oranžového volejbalu a jedno družstvo v kategorii červeného.

Tým červeného volejbalu ve složení Olivier Kust, Karel Komanec, Michal Bouše, byl nasazen ve skupině „D“, kde bylo celkem šest družstev. Borci se postupně sehrávali, ale v prvních setech se však spíše rychle zbavovali balonů. V dalších hrách se již adaptovali a začali požívat pro uklidnění hry tzv. kontrolku. Dařilo se i na podání, takže uhráli nakonec ve skupině tři výhry a dvě prohry.  Jedna prohra byla opravdu těsná, druhá prohra ovšem byla jednoznačná s protřelými soupeřkami z Lokomotivy „A“.  Třetí místo ve skupině znamenalo další boje ve skupině o 9-12 místo. Tyto zápasy se již dají shrnout tak, že se našim borcům nevedlo, jejich soupeřky využili každého našeho zaváhání, hráli přesněji a měli vetší přehled na hřišti. Poslední zápas se borcům už nevyvedl vůbec a tak obsadili konečné dvanácté místo, z přihlášených 23 družstev.

V oranžovém volejbalu klub reprezentovali Marek Dvořák, Oliver Černý a Jiří Šemora. Hráči začali turnaj v pětičlenné základní skupině D. S výjimkou Jirky Šemory, který byl na turnaji již podruhé to pro ostatní členu týmu byla velká herní premiéra. S tím je samozřejmě spojena herní nezkušenost a tréma. Důležité bylo, že se borci se snažili bojovat, ale soupeřky s větší herní praxí byly nad jejich síly. V základní skupině všechny 4 zápasy prohráli a skončili poslední. Ve skupině o umístění sehráli borci 2 zápasy. První zápas prohráli, leč těsně až konečně přišla výhra v posledním zápase borců na turnaji. Viděli jsme, že se borci postupně sehrávali, ale určitě zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Nakonec z toho bylo v konečném pořadí předposlední osmnácté místo v jejich kategorii.

Děkujeme borcům za předvedenou hru i reprezentaci klubu.

 

Trenéři: Petr Vydra, Karel Janeček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *