Turnaj čtyřek (20.11.2022)

V neděli 20.11. 2022 s v Benátkách nad Jizerou hrál druhý turnaj čtyřek středočeského kraje. Oproti minulému turnaji jsme nominovali jiné hráče a pro většinu z nich to byla herní premiéra v této soutěži.

Sraz byl jako vždy, v sadech Pětatřicátníků, v brzkých ranních hodinách a nutno říct, že všichni borci tam byli včas. Jmenovitě: Šimon Jáchim, František Les, Vítek Martínek, Jakub Schejbal, Filipa Uhlík a odjezd borců proběhl dle plánu v 6:30. Na místo jsme dorazili s předstihem, borci měli čas se v klidu převléct a rozcvičit.

Na základě výsledků z minulého kola jsme byli určeni do skupiny D, společně s týmy Aero Odolena Voda „D“, VK Benátky nad Jizerou „A“ a také týmem PODĚSport z Mělníka. Hned první zápas s Odolenou Vodou prověřil naše borce dokonale. Ještě v koncovce prvního setu prohrávali 22:24, ale díky bezchybné koncovce set obrátili a vyhráli jej 27:25. V druhém setu si vybrali slabší chvilku a prohráli jej 18:25. V tie-breaku ale borci zabrali a vyhráli jej 15:11. Ihned poté co dohráli, čekal na ně soupeř z Benátek, se kterým svedli vyrovnaný zápas, kde opět rozhodoval až tie-break. Bohužel, tentokrát za kratší provaz tahali naši borci a tak Benátky vyhráli 2:1, po setech 25:22, 19:25, 15:10. Poslední zápas ve skupině s týme PODĚsport, byl plně v naší režii a naši borci jej vyhráli 2:0 (25:14, 25:21).

Nyní jsme čekali na dohrání všech ostatních zápasů a spočítání bodů. Byli jsme rádi, že jsme ve skupině vybojovali druhé místo a postoupili tak do bojů o 5-8 místo. V prvním zápase o umístění nás potrápili hráči Nymburka. V tomto zápase se nám hra moc nedařila, borci vypadali, že mají svázané nohy a ruce, scházela uvolněnost, prostě je přepadla tréma. Nedávali podání, nepřijímali soupeřův servis, najednou přestali nahrávat prsty, dokonce balony na stranu soupeře raději hráli bagrem. Prohra byla nevyhnutelná, a tak jsme bitvu o páté místo prohráli 0:2 (20:25, 21:25)

Naštěstí se z této prohry borci rychle oklepali a v bitvě o 7-8 místo s týmem Benátek „B“ hráli jednoznačně prim. Vítězství 2:0, po setech 25:22 a 25:17 zajistilo borcům konečné 7. místo v tomto turnaji, které jim přejeme jako zasloužené. Proto jsem také při zpáteční cestě zastavil borcům na Rudné u McDonaldu, kde byli odměněni za předvedenou hru. Zde jsme také potkali kamarády z týmu, kteří se vraceli ze soustředění „benjamínků“ takže si bylo říct. Cesta do Plzně už pak byla rychlá a všechny borce čekáme hned v pondělí na tréninku.

2 responses to “Turnaj čtyřek (20.11.2022)”

 1. Lucie Jáchimová napsal:

  Musím říct, že jsem turnaj doma prožívala intenzivně, díky zprávám a fotkám od trenéra jsme všichni věděli, jak si chlapci vedou a za to bych chtěla poděkovat! Mám ze všech borců radost, že je to baví, a že umí zabojovat, když je třeba. Oklepat se z prohry, hodit ji za hlavu a soustředit se na další zápas. Šimon přijel domů nadšený! Každý takový turnaj je pro ně velká zkušenost. Díky za to, jak se chlapcům věnujete!

  • Karel Janeček napsal:

   Dobrý den a děkujeme za zpětnou vazbu, neboť jedině tak se můžeme společně posunovat, což je naším cílem. Sport má totiž nesporně, kromě samotné funkce sportovní výkonosti, i funkci sociální. Proto se snažíme celou dobu dělat z borců, jejich rodin a ostatních příznivců jeden tým, který válčí na kurtě i mimo něj společně. Snažíme se vést borce k vítězství férovým přístupem, ale také čestně přijmout porážku a poučit se z ní. To vše s pokorou v budoucnost. Jsme tedy rádi, že se nám to daří a budeme v tom pokračovat. Odměnou nám budou skvěle odvedené výkony a nadšení borců, jejich rozzářené oči a těšení se na každý trénink i zápas.
   Vaši trenéři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *