Krajský přebor mladších žáků 1.5.2022

V neděli jsme si dali s našimi borci sraz už v sedm hodin ráno, abychom včas vyrazili do Odoleny Vody k poslední ze série zápasů o přeborníka středočeského kraje – čtyřek. Na místě srazu dorazili naštěstí všichni včas a v dobré náladě: Oleksii Logosha, David Krejčík, Tonda Dobrý, Kuba Kasl, Vojta Mrštík, Petr Pollák, Jan Kulda.

Schéma turnaje doznalo několik změn, díky neúčasti některých družstev byly naši borci zařazeni do velké skupiny 5 ti družstev a další dvě skupiny byly již po třech týmech. Naši vstoupili do turnaje utkáním s družstvem Nymburka, které po pomalém začátku porazili 2:0, po setech 25:20 a 25:9. Druhý zápas s týmem Klatov byl překvapivě jednoduše sehrán také v náš prospěch 2:0 (25:15, 25,19). Nutno ale podotknout, že tým Klatov přijel silně oslaben.

Po slibném začátku jsme netrpělivě očekávali souboj s dosavadním vedoucím týmem soutěže AERO Odolena Voda A. Musíme říct, že tento zápas splnil naše očekávání, byl to velký a oboustranně vyrovnaný souboj plný všeho, co se borci naučili. Body se přelévaly z jedné strany na druhou, výměna stíhala výměnu. Oba týmy věděly, že jde o všechno. Kromě důraznosti na útoku, musíme vyzdvihnout obranou hru na síti – blok, ale zejména obětavost v poli. První set jsme ztratili sice v poměru 23:25, ale v druhém setu se karta obrátila a naši borci jej vyhráli 25:20. Rozhodoval tedy vyrovnaný tie-break, kde se Fortuna přiklonila na stranu domácích v poměru 15:10. Této prohry jsme ale nemohli po předvedeném výkonu litovat, takový je někdy sport.

Poslední zápas ve skupině, který hned následoval, byl s týmem Kralup, který měl tabulkově horší postavení, a proto jsme čekali, že výhrou si zajistíme postu do finálové skupiny z druhého místa. Bohužel, se tak nestalo a naši borci tento papírově lehký zápas nezvládli. Soupeř nebyl silný na útoku, ale o to obětavější a vytrvalejší byl v poli a naše zahrané balony trpělivě vracel. Nepodařilo se nám tým vybudit z letargie k lepší hře, a tak jsme zápas prohráli 0:2 (16:25, 22:25) Skvrnou v tomto zápase, ale také i zklamáním pro nás trenéry, bylo nesportovní chování jednoho našeho hráče, který po jedné ztracené výměně ve vzteku odpálil míč až na tribunu. Bohužel nás tedy tato prohra stála postup do finálové skupiny. Museli jsme se spokojit se zápasem o páté a šesté místo, ke kterému jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu Odolena Voda C. Tento zápas si již naši borci ale nedali vzít a vítezstvím 2:0 (25:10,25:17) jsme na turnaji obsadili 5. místo.

Zatímco se borci sprchovali, došlo k dohrání finálové skupiny a začalo velké počítání z výsledků všech sehraných turnajů. Naše naděje se naneštěstí splnila, a tak v závěrečném zúčtování premiérově obsazené soutěže, obsadil náš tým krásné třetí místo. GRATULUJEME borcům, pro které to byl vstup do velkého volejbalu.

Na hodnocení soutěží je nyní ještě moc brzy, to nastane před prázdninami. Všichni ale již dnes víme, kde máme slabiny a kde jsou naše silné stránky. Dojde také přesunům hráčů ve věkových kategoriích, a proto obhajoba tohoto umístění v příštím soutěžním ročníku bude velkou výzvou pro naše malé borce, kteří musí převzít štafetu. Ale mají na co navazovat a my se budeme snažit, aby se jim to podařilo.

Trenéři:

Petr Vydra

Karel Janeček

« z 10 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *