Krajský přebor čtyřek – Nymburk (20.02.2022)
V neděli 27.2. proběhlo již 4 kolo soutěže mladších žáků – čtyřek Středočeského kraje, když předchozí 3. kolo bylo přeloženo až na 1.5.
Jako vždy nás nejprve čekaly dva zápasy ve skupině. První zápas hned s domácím družstvem Vollejball Nymburk. Do úvodního setu nastoupili naši borci s nadšením a set vyhráli 25:17, ale přeci jenom to nebylo úplně jednoduché. Druhý set začal opět naším vedením, což udrželo borce v klidu. Postupně se vedení dařilo navyšovat a set skončil výhrou 25:12. Do zápasu jsme postupně zapojovali všechny naše hráče.
Druhý zápas, který nás ve skupině čekal, měl nádech malého derby, neboť jsme hráli proti známému týmu z Klatov. Začátky setů byly vyrovnané, dlouhé byly i výměny. Výhra 25:16 a 25:10 neodpovídala délce výměn, ale znamenaly vítězství ve skupině a postup do semifinále.
V semifinále nastoupil náš tým USK proti vítězi skupiny C, Aeru Odolene Vodě. Od začátku se hrálo opatrně, každý se bál udělat chybu. Bohužel naši borci měly více rozklepaná kolena a s tím se moc nedá nutit soupeře k chybám. Zápas tedy skončil prohrou 20:25 a 20:25.
Poslední zápas turnaje pro nás byl finálový zápas o třetí místo proti Benátkám nad Jizerou. Zápas byl velice vyrovnaný. První set prohra 21:25. Postupně bylo na hráčích vidět větší souhra i větší sebevědomí. Druhý set výhra 25:21. Zkrácený set to byla opravdu týmová hra. Ti, co nehráli fandili na hřišti se projevovali emoce, borci se byli jako lvi. Soupeř nám nedaroval žádný balon. Vyhrálo se 15:12.
Gratulujeme borcům k výkonu.
Na konec jen konstatování, celkově jsme na druhém místě, jen díky skóre.
Trenéři:
Petr Vydra
Karel Janeček