Junioři v Českém Krumlově

Tuto sobotu nás čekal další venkovní zápas – tentokráte jsme jeli do Českého Krumlova. Náš soupeř i přes dvě výhry na hřišti „sousedních“ Č.Budějovic měl na kontě -2 body. Prý špatně napsali soupisku na soutěž juniorů, protože je v tom zmatek a oni hrají jako my dvě soutěže. Úplně nechápu, proč je nutné v takovém to případě, (kdy se nejedná o žádný nepovolený start hráče, ale o administrativní chybu) trestat mladé kluky kteří za nic nemohou. Pochopitelně by se to stávat nemělo, ale v našich podmínkách, kdy trenéři jsou většinou na vše sami a dělají to ve svém volném čase mezi zaměstnáním a rodinou (nebo spíše na jejich úkor), se prostě chyby stávají. No a co – od toho by tam měl být svaz, který se ozve a upozorní na chybu. A pokud nejde o podvod či nepovolenou výhodu, není přeci nutné trestat. Trenérů mládeže je strašně málo a takhle si jejich podporu od svazu opravdu nepředstavuju.

To jen tak povzdech na úvod. Č. Krumlov je krásný výlet se vstáváním před šestou a odjezdem v 6:15 z Plzně, ale kupodivu jsme ráno na nikoho nečekali a v 8:45 jsme byli na místě. Úvodní zápas nám moc nevyšel – krumlovští solili servis a hráli agresivně a my k tomu vytvořili v prvním setu 13 nevynucených chyb a ve druhém podobně. No hrůza. Navíc domácí byli v „laufu“, rozehrál se jim jejich univerzál, kterého jsme nebyli schopni ubránit a tak i přes zlepšený výkon ve třetím a čtvrtém setu jsme zaslouženě prohráli 1:3. Jediná výhoda takto odehraného zápasu byla, že si zahráli úplně všichni.

Druhý zápas už byl z naší strany lepší a hlavně domácím nevycházelo tak podání (které jim v prvním zápase šlo nadstandardně a dostalo nás pod tlak). Když jsme k tomu konečně začali bránit jejich hlavního útočníka (univerzál se téměř nedostal přes síť), najednou všechno šlo hladce. Rychlá výhra 3:0 a odjezd do Plzně a okolí. Hodnotí se to těžko – škoda tří bodů, to je jasné, a je to pro nás zpráva, že samo nic nepůjde. V prvním zápase bída, nikomu nic nešlo a ve druhém šlo všechno všem a paráda. To jako že ten volejbal docela umíme, ale jen někdy…

VSK Český Krumlov – USK Slavia Plzeň 3:1 (25:20, 25:12, 29:31, 25:22) a 0:3 (16:25, 22:25, 19:25)

Za Plzeň nastoupili: kapitán Martin Cihlář, Honza Chládek, Adam Šindler, Jonáš Řezníček, Štěpán Lukeš, Kuba Havlíček, Dan Altman, Adam Tupý a Kuba Kraffer.

Tímto děkuji i panu Krafferovi, že vzal auto a jel s námi strávit sobotu do Krumlova.

Pavel Štulc – trenér

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *