30. ročník memoriálu bratra Koukolíka

V sobotu 26. 6. proběhl 30. ročník memoriálu bratra Koukolíka, pořádaného pod hlavičkou tělovýchovné jednoty Bílá Hora, letos poprvé ve spolupráci s USK Slavií Plzeň. Tradičně, avšak naposledy se turnaj konal v malebném areálu zdejšího sokola. Záštitu nad příštím ročníkem již naplno převezme USK Slavia Plzeň a turnaj se tak bude konat v jejím areálu u vody v Cukrovarské ulici. Název turnaje i jeho termín, tedy poslední červnovou sobotu zůstává samozřejmě nezměněn.

Turnaj bývá dlouhodobě kvalitně obsazen a letos tomu nebylo jinak. Škoda jen úpadku primárně mužské složky turnaje. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů žen a 5 týmů mužů.

Za Slávii bojovali hned 3 celky, Tým Stará Pajda byl složen z vysloužilých borců pedagogické fakulty a později Slavie Plzeň, tým Prazdroj ze současných hráčů totožného mančaftu a tým Melounci z dorostenců pod vedením trenéra Pavla Štulce. Dalším týmem v mužské složce turnaje byla legenda nejen zdejšího turnaje, ale celé antukové scény západočeského kraje, tým Kandahár a posledním bojovníkem byl manšaft se skromným názvem Krausík je bůh. Poměrně vysoká úroveň turnaje nabídla vyrovnaný a bojovný volejbal a díky systému každý s každým byl každý urvaný bod velmi důležitý pro celkové pořadí.

Tým Staré Pajdy se skládal z odchovanců plzeňského volejbalu. Na náhře nastoupil současný předseda Slavie Josef Perk, na postu univerzála trenér přípravky Petr Vydra, blokaři Michal Davídek a Horst Rahn, střeďák „B“ mančaftu volejbalem velmi proslaveného německého města Markredwitz, na liberu bývalá dlouhodobá stálice pedagogické fakulty Pavel Utler a na smeči se střídali Jan Hrubý, Filip Komorous a Jiří Holuša. Filip Komorous je zatím stále platným hráčem současného áčka Slavie a Jiří Holuša hráčem TJ Bílá Hora a později Unionu Plzeň. Je synem Vítězslava Holuši, trenéra, který s plzeňskou Slavií zažil nejeden úspěch.

Za tým Prazdroj, tedy současné áčko nastoupil na náhru Jiří Holan, současná nahrávačská jednička, na post univerzála Jakub Brabec, na blok Ondřej Dohnal a Martin Dlouhý, na smeč Zbyněk Parkán a netradičně Zdeněk Hodan, odchovanec klatovského volejbalu, později blokař VSŠK MFF Praha a USK Slavia Plzeň, oboje první liga a nyní bojovník druholigového domažlického celku. Na liberu Jan Kozel. Tým áčka předvedl velmi bojovný výkon a herní vyspělost, kdy dokázal v průběhu setu zvrátit nepříznivý vývoj. 4 zápasy nakonec ovládl s jasným výsledkem 2:0. „Musím říct, že po dlouhé době se nám hrálo v absolutní pohodě. Tlačili jsme soupeře dobrým servisem, skvělou obranou na jak síti, tak v poli a vyjma několika sérii soupeřova podání, které jsme nebyli schopni přihrát a ihned otočit, se nám dařilo ve všech herních činnostech. Na druhou stranu se pak ukázala naše síla v koncovkách setů, kdy jsme případně dokázali tento nepříznivý vývoj zvrátit. Samozřejmě víme o několika herních situacích, na kterých musíme před sezonou zapracovat, ale na to, že se přes půl roku prakticky netrénovalo a nehrálo, to byl velmi dobrý volejbal,“ hodnotí turnaj rodák ze Zruče nad Sázavou, někdejší opora VSŠK MFF Praha a nynější smečařská opora Slavie Plzeň, Zbyněk Parkán.

Skvělý výkon předvedli také současní junioři plzeňského volejbalu. Pod nahrávačskou a trenérskou taktovkou Pavle Štulce, také někdejší opoře pražských Matik, dokázali výbornou hrou vybojovat celkové druhé místo a zařadit se tak na stupních vítězů pod plzeňské áčko. Třetí místo obsadil již zmíněný celek Krausík je bůh, tvořený částečně plzeňskými juniory a částečně bývalými či současnými extraligovými borci.

V ženské složce se turnaje účastnily mimo tradičních plzeňských krajských manšaftů také holky z pražské Španielky a dvoje zástupkyně plzeňské Lokomotivy, konkrétně hráčky dorostenecké extraligy a první ligy. „Jsme rádi, že se nám podařila obsazenost turnaje v ženské složce oproti minulému roku zvýšit, nicméně naším cílem pro další ročníky je plná obsazenost turnaje, tedy 10 mužských a 10 ženských týmů,“ hodnotí turnaj hlavní organizátor Michal Kouba.

Turnaj byl po všech stránkách velmi dobře organizován a poděkování tak patří všem, kteří se na něm podíleli. Jmenovitě pak Michalovi Koubovi, hlavnímu organizátorovi, Janovi Hrubému, PR manažerovi, Janu Štichovi a Karlovi Janečkovi za výborné zorganizování bufetu. Největší dík však patří bělohorské legendě Ivovi Růžičkovi, který turnaj, jenž má obří tradici, posledních 30 let organizoval společně s dalšími borci z plzeňské tělovýchovné jednoty Bílá Hora a nezanevřel na něj i poté, co před několika lety všichni členové „A“ oddílu přestoupili do TJ Union Plzeň.

Pořadí:

 1. Prazdroj
 2. Melounci
 3. Krausík je bůh
 4. Kandahár
 5. Stará Pajda

Pořadí ženy:

 1. Plzeňská směska
 2. Letná
 3. Španielka
 4. Holky z Potravek
 5. Lokomotiva
 6.  Start
 7. Lokomotiva „B“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.