Novoroční slovo předsedy

Vážení volejbaloví přátelé,

na začátku bych Vám chtěl za sebe a celý klub USK Slavia Plzeň popřát hodně zdraví, štěstí, lásky a úspěchů v práci i v soukromí. Velmi rád bych Vám popřál i volejbalové úspěchy hned od úvodu nového roku, ale doba nám to všem nepřeje. Aktuálně ztrácíme víru, že by se soutěže letošní zimní sezóny odehrály a také velmi pesimisticky se jeví alespoň návrat k tréninkům do hal ještě před úvodem venkovní sezóny. Budeme samozřejmě co nejpružněji reagovat podle aktuálního stavu v České republice, naší jednoznačnou prioritou je co nejrychlejší návrat k trénování na všech úrovních.

I když se zvenčí může zdát, že chod klubu se zcela zastavil, ubezpečuji Vás, že vedení klubu už od podzimu řeší přípravu na sezónu 2021/2022. Pro rok 2020 jsme ve většině případů úspěšně žádali o dotace ať už na celostátní úrovni, tak na úrovni Plzeňského kraje a města Plzně. Už nyní máme podané některé žádosti o dotace pro rok 2021 a v nejbližší době budeme podávat další. Naší další snahou bude navázat na dosavadní spolupráci s našimi sponzory a také se pokusíme další partnery získat. Všechny získané prostředky se vždy snažíme využít především pro ještě větší míru podpory našich žákovských a mládežnických týmů včetně jejich trenérských týmů, v posledních dvou letech se nám daří zvelebovat náš venkovní areál. I pro něj máme pro rok 2021 další plány a doufáme, že se podaří je realizovat.

Jsem velice rád, že můžu konstatovat, že i v roce 2020 se nám podařilo lehce navýšit naší členskou základnu na úrovni žákovských týmů a předpokládáme a doufáme, že tento trend bude pokračovat i nadále a povede ke zvýšení konkurence v jednotlivých družstvech, a tudíž i k růstu výkonnosti a schopnosti konkurovat těm nejkvalitnějším soupeřům z celé ČR. V roce 2020 se podařilo „A“ týmu postoupit do 1. ligy. Pevně věřím, že z hráčů nevyprchá chuť se vyrovnat kvalitním soupeřům v této soutěži ani v sezóně 2021/2022, pokud se již letošní sezóna nerozehraje.

Vážení členové, přátelé a kamarádi, děkuji Vám všem za podporu našeho klubu v roce 2020, ať už byla jakákoliv! Zvláštní poděkování patří všem našim trenérům. Pokud jim to bylo umožněno, odvedli v minulém roce skvělou práci, která z mého pohledu gradovala na společném letním soustředění. A dovolte mi, abych nezapomněl poděkovat mým kolegům z vedení klubu. Bez jejich spolehlivé a dobrovolné spolupráce si zajištění chodu klubu nedovedu představit a je mi ctí se všemi společně ve vedení klubu působit.

Všem na závěr přeji pro následující dny a týdny především zdraví a pevně věřím, že když ne v halách, tak na prahu jarní sezóny se všichni potkáme v našem venkovním areálu.

Zdraví Josef Perk, předseda klubu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *