Ohlédnutí za soustředěním

Ve dnech 24.-30.8. proběhlo první společné soustředění celého klubu. Zúčastnily se kategorie přípravka, žáci, kadeti/junioři (pondělí až pátek) i muži (středa až neděle). Mladí bydleli přímo v Komárově v sokolovně, muži dojížděli z penzionu Bouchalka u Kařezu. Trénovali jsme dvoufázově, k průběhu napsali pár slov trenéři:

Za kadety a juniory trenéři Pavel Štulc a Zdeněk Kust:
“Kadeti/junioři se zúčastnili soustředění v počtu šestnácti hráčů a dvou trenérů. Hlavní tréninková náplň byla kondice s míči a opětovné zapojení nahrávače Honzy Chládka po dlouhém výpadku zaviněném zraněním. Vše se podařilo, tréninky proběhly bezproblémově, nikdo se nezranil ani neonemocněl. V sobotu jsme stejně jako loni jeli do Chebu na přípravný turnaj. Tam jsme mezi muži odehráli vyrovnaný zápas s druholigovými K.Vary a smolně prohráli 14:16 ve třetím setu s Chebem, když jsme vedli 14:13 a měli nahráno na mečbol. Ve třetím zápase proti Sokolovu nám už došly síly. Celkově jsme s celým týdnem spokojeni.”

Za muže A trenér Jan Hrubý:
“Chlapi měli jasno dopředu, na soustředění se dělala fyzička s pár epizodami na balonech. Bohužel jsme nejeli všichni, někteří vynechali pro zranění či měli nějaké akce od školy, někteří se dostavili kvůli práci o den či o dva později. Po třech náročných trénincích přišel vítaný odpočinek v podobě mixovaného turnaje se žáky a dorostenci. V pátek odpoledne a v sobotu ráno byly poslední dva fyzické bloky, v sobotu odpoledne jsme odehráli turnaj dvojic na půl hřiště – škoda, že to neviděli mladí, přes velkou únavu se kluci vyhecovali a bojovali o každý míč. Donutilo mě to vymyslet pracovní název Turnaj slimáků, protože jsme v hale neustále stírali upocené stopy po skluzech. V neděli už následovala pouze jedna lehká herní fáze. Byli jsme s ostatními trenéry velice spokojeni s nasazením a nadšením, s jakými se kluci (včetně nováčků) přes veškeré mrmlání s fyzickou náročností tréninků vypořádali, nepochybuji, že to zúročíme v následující sezoně. Chtěl bych vám borci za tohle poděkovat, stejně jako Ondrovi Kustovi a Michalovi Koubovi za to, že na mě nechali pouze jednu fyzickou jednotku, jinak to vedli sami a já se tak těch galejí mohl účastnit ještě jako hráč. A taky si pořádně zamrmlat.”


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *