Přípravný turnaj OSK

Naši dorostenci a chlapské Áčko se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Lukách pod Medníkem, který pořádá Osada Starých Kamarádů, zkráceně OSK. Muži skončili druzí ve skupině, ale bohužel smolně vypadli v rozřazovacím zápase, dorostenci skončili poslední ve skupině poté, co poměřili síly s mnohem zkušenějšími borci. Memoár dodali univerzál Áčka Kuba “Stýblo” Brabec a trenér dorostenců Pavel “Meloun” Štulc

Stýblo:
Osada starých kamarádů se nachází v překrásném kraji Honzy a Franty Nedvědů v údolí řeky Sázavy poblíže Jílového u Prahy. Zvláštností je, že osada je autem nepřístupná a každý účastník turnaje musí do údolí sestoupat zhruba desetiminutovou chůzí. A zpáteční cesta trvá většinou ještě déle. Turnaj bývá vždy velmi kvalitně obsazen ať už současnými nebo bývalými hráči extraligy a první i druhé ligy. Mezi nejznámější účastníky můžeme určitě zařadit Jakuba Konečného, Martina Lébla nebo současného trenéra Lvů Praha Tomáše Pomra. Mezi mladé volejbalové naděje zase třeba Lukáše Vašinu, výherce celého turnaje s týmem HOP. Kvalitě přidal určitě i fakt, že se kvůli současné situace ohledně onemocnění Covid-19 zrušil velký volejbalový turnaj Vranovské léto a tak některé týmy vzaly OSK jako náhradu.

Plzeňské áčko jelo na turnaj ve složení Tomáš Vaňourek (N), Jakub Brabec (U), Ondřej Dohnal a Jan Nový (B) a Jakub Kraus a Filip Komorous (S). Na liberu Jan Kozel. První zápas skupiny sehrála Plzeň s Příbramí. Tým byl složen výhradně z odchovanců příbramského volejbalu, kdy část hráčů stabilně nastupovala v české extralize a zbytek ve druhé lize mužů. Všichni si navíc prošli i juniorskou extraligou. V první sadě dokázala Plzeň Příbram zaskočit a dobrou hrou na síti soupeře porazit. V druhém setu se už ale soupeř dokázal rozehrát a nakonec vybojoval vyhranou remízu. Druhý zápas nás čekal s nám velmi dobře známým soupeřem z pražských Modřan. Chtěli jsme si udržet druhé místo ve skupině pro snadnější postup přes osmifinále, což se nám podařilo. Přes nepříliš dobrý začátek prvního setu, jak už u nás bývá zvykem, jsme posléze dobrou obranou a hrou na síti dokázali vývoj zápasu otočit a nakonec Modřany porazit 2:0. Následně nás čekalo osmifinále, tedy křížek s 3. týmem druhé skupiny. Tím týmem byl kvalitní prvoligový celek pražských MFF. Zápas se z nadsázkou dal brát jako přípravný prvoligový zápas, protože jak my tak „Matici“ byli složeni převážně z hráčů, kteří budou nastupovat v dalším ročníku první ligy. Do zápasu jsme vstoupili lépe my a pestrou hrou na síti a výbornou obranou jsme dokázali získat první set pro sebe. Podobný vývoj měla i sada druhá, kdy jsme do stavu 20:17 hráli téměř bezchybně. Pak ale nastoupil na podání nahrávač pražských MFF a nepříjemným skákaným servisem dokázal vývoj zápasu otočit na 23:20 pro MFF. Následovaly dvě chyby na útoku a zápas tak šel do tiebreaku. Ten byl vyrovnaný do stavu přibližně 10:10, kdy bohužel další vývoj zápasu vzal do rukou pražský nahrávač a zápas otočil na 14:10 pro MFF. Na plzeňském podání pak ještě Kraus dokázal dát 2 esa a koncovku zápasu trošku zdramatizovat, ale třetí servis skončil v zámezí a z výhry 15:12 se tak radovalo MFF. „Turnaj hodnotím vcelku pozitivně, ve skupině jsme si dobře zahráli, remizovali jsme s Příbramí (druhé místo v turnaji) a porazili Modřany, což byla dle mého názoru povinnost. Škoda těch Matik, 2x jsme na ně měli, ale nakonec rozhodly 2 šňůry na podání. Alespoň máme na čem pracovat, protože v první lize je skákaný servis už celkem standart,“ hodnotí turnaj libero Jan Kozel. Turnaj nakonec vyhrál tým HOP, složený například z Ondřeje Lopaty, Ondřeje Piskáčka nebo Lukáše Vašiny. Následoval tým z Příbrami, na třetí příčce mazáci české antukové scény Umakartové čelo a bramborou medaili získali Pedokníři (ve kterém hrají bratři Bartůňkové).

Meloun:
V sobotu jsme byli s dorostenci na tradičním volejbalovém turnaji na Sázavě, na OSK (Osada Starých Kamarádů). Úroveň turnaje byla jako vždy na vysoké úrovni a tak jsme jeli sbírat hlavně zkušenosti. Ve skupině jsme se utkali s domácím týmem vedeného nahrávačem Jardou Škachem a pak i s pozdějšími vítězi turnaje, družstvem HOP, složeného z extraligových hráčů a reprezentantů. Oba zápasy jsme odehráli velmi dobře a vyrovnaně a kluci sklidili od přihlížejících nejednu pochvalu. V play-off jsme narazili na družstvo Doutnající Pařezy, kde proti nám nastoupili bývalí dlouholetí reprezentanti Jakub Novotný a Martin Lébl a i zde jsme svým výkonem ostudu rozhodně neudělali. Všechna utkání jsme sice prohráli, ale stejně jako minulý víkend ve Svrčovci kluci zahráli svůj nadstandard a jako trenér jsem s předvedenou hrou velmi spokojen. Naším nejlepším hráčem byl Adam Šindler, který se i na této úrovni prosazoval svým smečovaným servisem i razantními útoky a je velkým příslibem pro plzeňský volejbal.

Muži A
« z 2 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *