Plzeň bude příští sezonu hrát mužskou první ligu!

Po šesti letech, kdy Plzeň naposledy bojovala v mužské druhé nejvyšší volejbalové soutěži, se vrací zpět. Je to i díky sérii rozhodnutí správní rady českého volejbalového svazu, kdy rada kvůli rozšíření nemoci COVID-19 nejdříve dvě kola před koncem druhé ligy soutěž předčasně ukončila a následně zrušila veškeré nástavby včetně kvalifikací. Týmy umístěné na prvních pozicích jednotlivých soutěží tak měly právo přihlásit se o soutěž výše a padavší celky naopak právo zachránit se. V té době vedla tabulku druhé ligy právě Plzeň, která této situace využila a první ligu přihlásila. „Byla to pro nás po dlouhé době úspěšná sezóna z hlediska konečného umístění a asi budu mluvit za všechny hráče, když řeknu, že nás velmi mrzí, že jsme si nemohli soutěž řádně dohrát a potvrdit tak prvenství. Chyběly nám 4 zápasy, o kterých si troufám tvrdit, že bychom dokázali vyhrát a užít si tak oslavy titulu naplno,“ hodnotí sezónu nový hrající trenér Jan Hrubý. „Začátkem března, jak se rozvolnila některá usnesení vlády, jsme se sešli na hráčské schůzi a hlasovali, zda máme zájem první ligu hrát. Jedním z cílů nového výboru našeho oddílu první liga mužů samozřejmě je, ale finální rozhodnutí bylo na samotném „A“ týmu, jestli je ochoten obětovat volejbalu ještě více času a energie než doposud. První liga se hraje pátky a soboty na celém území ČR a je tak znatelně náročnější z hlediska cestování a času,“ vysvětluje. „Jsem rád, že si to kluci nakonec odhlasovali. Složení týmu pro příští sezónu z hlediska kmenových hráčů bude až na 2 výjimky stejné jako letošní rok, což je nejdůležitější, protože nebudeme muset manšaft lepit s pomocí ostatních týmů. Na druhou stranu ale můžeme říci, že jsme rozjeli nějaké jednání s ostatními týmy ohledně možné spolupráce jak v plzeňském kraji, tak i s extraligovými celky. S první ligou někteří naši hráči už zkušenosti mají, jiní se na ni teprve těší, ale uvědomujeme si velký výkonnostní rozdíl mezi oběma soutěžemi a s posilami na nějakých klíčových postech se v první lize snáze prosadíme. Některé celky první ligy jsou totiž tvořené především extraligovou rezervou jejich áček,“ nastiňuje příští sezónu Hrubý. „Vyhlížíme konec většiny omezení a hlavně otevření hospod, abychom mohli titul řádně oslavit, a od června nás čeká letní příprava a snad velmi oblíbené antukové turnaje,“ uzavírá novopečený trenér. Jan Hrubý vystřídá na trenérské židli Michala Koubu, který tým vedl v letošní sezóně a nadále zůstane u týmu jako asistent. Druhým asistentem se stane Ondřej Kust, šéftrenér Slavie a člen výboru. S týmem bude nadále spolupracovat i Pavel Štulc, který dlouhodobě pomáhá připravovat především tréninkové jednotky mužů „A“, ten má ale nadále hlavní povinnosti společně se Zdeňkem Kustem v dorostenecké složce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *