Zahajovací turnaj Krajského přeboru mladších žáků

Dnešním dnem byl po více jak roce zahájen prvním turnajem krajský přebor mladších žáků, kterého se zúčastnilo domácí družstvo USK Slavia a družstva Kralovic a Klatov. Měli jsme to štěstí, že jsme nemuseli nikam jezdit, protože se turnaj konal v naší domovské tělocvičně 18. ZŠ na Bolevci. Všichni jsme se zde v osm hodin ráno sešli, plni odhodlání do hry.  Nominováni byli: Tonda Dobrý, Jakub a Ondra Kaslovi, Vojta Kouba a Vojta Mrštík.

Po převlečení do dresů a kvalitní společné rozcvičce, zakončené bojovým pokřikem, jsme nastoupili hned k prvnímu zápasu s družstvem Klatov. Ačkoli byl soupeř o něco větší, naši se nezalekli a pustili se nebojácně do boje. V začátku zápasu nám ale chvíli trvalo, než jsme se dostali do hry a přestali být nervózní, brzy jsme však se soupeřem srovnali krok a sehráli vyrovnanou partii. Bohužel, rozhodl náskok soupeře ze začátku a tak jsme prohráli první set 19:25. Druhý set jsme již začali lépe a všichni borci na kurtu podali kvalitní týmový výkon. Hrál se oboustranně hezký volejbal, okořeněný několika skvělými akcemi, nicméně i tato hra musela mít vítěze a štěstí se opět přiklonilo na stranu hostů z Klatov. Druhý set skončil také prohrou 22:25.

Následovala pauza, ve které hráli Klatovy proti Kralovicím. I v tomto zápase kralovali Klatovy a vyhráli 2:0 (25:13 a 27:25).

Do posledního zápasu, jsme plni odhodlání vyhrát, nastoupili proti Kralovicím a od začátku všichni borci hráli velice dobře a nepustili soupeře do hry. Byla vidět chuť po vítězství a také chuť zúročit natrénované.  Vítězství 2:0, po setech 25:13 a 25:16, bylo tedy zasloužené a odměnou jak pro ně, tak pro trenéry.

Závěrem bychom rádi vyzdvihli týmový výkon všech borců, který by mohl být příslibem do budoucna, ale zejména by měl být motivací pro další trénink. Doufáme, že budeme normálně pokračovat v naplánovaných soutěžích (i trénincích) a nebudeme „vyšší“ mocí nesmyslně omezováni. Proto přidáváme na závěr výzvu: „NECHTE NÁS SPORTOVAT!“

Trenéři: Petr Vydra, Karel Janeček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *